DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Skupinu vandalů usvědčily FOTOPASTI, trest si musí odpracovat

Skupinu vandalů usvědčily FOTOPASTI, trest si musí odpracovat

Právě prostřednictvím šikovného zařízení pod názvem fotopast se podařilo příslušníkům Policie České republiky v Moravské Třebové identifikovat a také dopadnout skupinu mladíků, kteří mají na svědomí poničení několika nových dřevěných laviček, které se nachází v katastru města. Nejen, že se musí dostat jejich vysvětlení, ale také si musí svůj prohřešek odpracovat. Namísto vězení či velmi tučné pokuty došlo ze strany soudu ke stanovení trestu ve formě veřejně prospěšných prací pod dohledem městských technických služeb.


Na přelomu roku došlo ke spáchání hned několika opakujících se trestních činů, tehdy ještě neznámí pachatelé odcizili dřevěné latě u laviček. Tenkrát snad nikdo nevěřil, že by se policii podařilo dopadnout pachatele. Někdy, ale i nemožné se stává skutečností. Všechny členy skupiny výtržníků se podařilo dopadnout a došlo k jejich usvědčení na základě záběrů z fotopastí.


Celá skupina delikventů se k protizákonnému jednání doznala. Trest si musí všichni ve městě odpracovat. Soud jejich stíhání podmínečně zastavil a nařídil jim odpracovat 40 hodin obecně prospěšných prací v rámci města. Na delikventy čeká práce jako je pomoc s úklidem listí, hrabání listí, umývání kontejnerů nebo v zimě pomoc s úklidem sněhu. Ve městě obecně prospěšné práce za trest vykoná ročně kolem 15 lidí. To vše má pozitivní výsledky i ve prospěch státu.


Veškerou práci výtržníkům přidělují technické služby města, které ji také spolu s policií kontrolují. Technické služby města neřeší důvod provinění, týká se jich pouze rozsah činností, kterou mají odsouzení pro město odpracovat, a také se dohlíží na to, aby tyto práce byly provedeny kvalitně a bez zpoždění.

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...