DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Fotopast s dosahem 30 metrů?

Fotopast s dosahem 30 metrů?

Reálný dosah fotopasti

Fotopast s maximálním dosahem? 30 – 50 metrů!

Fotopast s dlouhou výdrží? 1 rok!

Český trh je dnes zaplaven nepřeberným množstvím značek fotopastí a také množstvím prodejců seriozních i méně seriozních, kteří se snaží mnohdy prodat zboží za každou cenu s minimální znalostí o daném produktu. Velmi často nás kontaktují nespokojení zákazníci a ptají se jaká je vlastně pravda? ,,Koupil jsem si fotopast, kde prodejce uvádí výdrž na baterie až rok a dosah až 25 metrů, ale fotopast mně vydrží na baterie měsíc a zachytí pohyb na 10 metrů?“ Opravdu je třeba u všech nabídek a všech prodejců dávat pozor na slůvko „až“! Nikdo Vám totiž již neřekne, že fotopast vydrží rok na baterie a to možná ani ne pod podmínkou, že celý rok nevyfotí ani jednu fotografii a bude pouze v pohotovostním režimu. Stejně tak Vám nikdo neřekne, že fotopast zachytí pohyb na 30 metrů, ale když se před fotopastí bude pohybovat slon a nebo stádo slonů! 
Jaká je tedy pravda? Jak dlouho vydrží fotopast na baterie? Jaký dosah fotopasti mají?

Pohybové čidlo u fotopasti nereaguje na pohyb jako takový, ale reagujte na tepelný pohyb, tzn. prakticky vzato měří teplotu v zorném poli fotopasti. Pokud dojde k náhlé změně teploty, fotopast udělá záznam, zaznamená tepelný pohyb. Proto také žádná fotopast nebude fungovat přes sklo. Sklo teplo zcela odcloní a za sklem se můžete pohybovat jak chcete a fotopast Vás nevyfotí! U levných fotopastí do 3000,- Kč reálně počítejte s dosahem do 10 metrů. U nejlepších fotopastí jako třeba BROWNING nebo BUNATY 10 – 15 metrů. Toto jsou reálné údaje při pohybu člověka. Raději uvádíme méně, než více – nejde nám o prodej fotopasti za každou cenu! Čím větší objekt nebo skupina objektů rozdílné teploty než okolí, bude dosah delší, například v zimě Vám ohřáté auto fotopast zaznamená klidně i na 40 metrů.

Výdrž na baterie je hlavně závislá na počtu nafocených fotografií, čím více fotek nafotíte, tím méně vydrží fotopast na baterie. Pokud nafotíte 2000 fotek za den, fotopast Vám může vydržet na baterie třeba jenom jeden den! Nejdůležitější je používat kvalitní baterie. Počítejte s tím, že při koupi fotopasti běžně u prodejců a i u nás obdržíte základní baterie zcela zdarma. Tyto baterie jsou opravdu zdarma a jsou hlavně na vyzkoušení fotopasti. Pro dlouhou výdrž je třeba vložit do fotopasti kvalitní baterie a to lithiové, které navíc jako jediné tužkové baterie fungují i v zimě a nebo můžete použít baterii externí, která je nabíjecí a vydrží opravdu dlouho! Všeobecně počítejte s tím, že fotopast vydrží měsíc až tři měsíce na baterie v reálném provozu, kdy fotopast fotí každý den +- 10 – 20 fotografií. Přesný údaj se nedá stanovit, záleží jestli fotopast fotí v noci nebo ve dne a za jakých teplot. Opět raději uvádíme méně, než více – nejde nám o prodej fotopasti za každou cenu. Spokojenost zákazníka je pro nás to nejdůležitější!

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...