DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Jaké baterie do fotopastí?

Jaké baterie do fotopastí?

Jaké baterie zvolit pro nejdelší výdrž fotopasti?

Určitě nedoporučujeme šetřit! Nekvalitní baterie mohou fotopast i nenávratně poškodit. Vytečení elektrolytu z baterie fotopasti Acorn, které proti tomuto nejsou nijak chráněny, zcela jistě nenávratně poškodí a již se nám to stalo u mnoha zákazníků. Nové moderní fotopasti BROWNING a fotopasti BUNATY již mají baterie v odděleném bateriovém boxu tak, aby elektronika nebyla zasažena, pokud by náhodou přece jen došlo k vytečení baterií. 

V obchodech se nejčastěji setkáme s nabídkou ALKALICKÝCH baterií mnoha značek a celkem i ve velkém cenovém rozpětí. Tyto baterie jsou vhodné hlavně do domácích spotřebičů na provoz za běžné pokojové teploty. Nejlepší baterie do fotopastí jsou baterie LITHIOVÉ, které pracují i za velmi nízkých teplot! Při testování různých značek lithiových baterií se nám neprojevil žádný patrný rozdíl v délce provozu , proto se domníváme, že není podstatné, jakou značku zvolíte, ale důležité je , aby baterie do fotopasti byly LITHIOVÉ. Bohužel nevýhodou je jejich vyšší cena cca 390,-Kč za celou sadu 8 kusů. Tyto baterie jsou nedobijecí.Další možností jsou baterie dobíjecí. Opět na trhu je mnoho značek a druhů v různém cenovém rozpětí. Bohužel dobíjecí baterie se nám na provoz ve fotopastech moc neosvědčily, i když známe mnoho zákazníků, kteří tyto baterie používají. Problém bývá v jejich samovolném vybíjení a nespolehlivém provozu za nízkých teplot.

MÁME PRO VÁS TIP! Nyní nově v naší nabídce naleznete externí baterie 6V 12ah , které se pomocí dodaného kabelu připojí jednoduše k fotopasti. Jejich velkou výhodou je, že jsou relativně levné 399,-Kč s DPH. Baterie jsou zcela hermeticky uzavřené , nemusíte si dělat starost s tím zda na baterie prší nebo sněží, jednoduše je můžete uschovat pod listí nebo třeba i zakopat pod zem a navíc tyto baterie vydrží mnohonásobně déle, než nejlepší baterie LITHIOVÉ a navíc baterií jsou dobíjecí. Pro ekonomický provoz fotopasti a pro dosažení nejdelšího provozu doporučujeme tyto externí velmi silné baterie!

 

POZOR! některé fotopasti 
májí nelogicky umístěn konektor na horní části těla fotopasti, tímto konektorem pak může docházet k zatečen vlhkosti do elektroniky fotopasti! Určitě externí baterii k této fotopasti nedoporučujeme!

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...