DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Fotopast zachytila medvěda

Fotopast zachytila medvěda

Tato informace zaskočila nejednoho čtenáře, ale i odborníka. V okolí Třinecka se potuluje divoká šelma, proto lidé, kteří se vydají do lesa by měli mít oči na pozoru. Takové setkání pak nemusí být zrovna příjemé. Jeho pohyb byl zaznamenán v okolí Nýdku, nicméně také v jiných lokalitách včetně samotného okolí města Třinec.

K jeho odhalení napomohla právě fotopast, která byla nainstalována na vhodném a vytipovaném místě. Ve vendryňském sadu směrem k Babí hoře se v nočních hodinách podařilo divokou šelmu vyfotit právě za pomocí fotopasti. Jedná se o unikátní záběry pořízené přímo v přírodě.


Fotopasti jsou dnes velice populárním a moderním prostředkem pro získání unikátních záběrů pro různé využití. Především pak pro jejich absolutní utajenost při pořizování záběrů.
Dalším místem, kde se mědvěd pohyboval je i Jahodné a lokalita nad východní novou vodárnou, kde po sobě zase zanechal průkazné stopy. Jak je známo, mědvěd v tuzemských podmínkách nemá svého přirozeného nepřítele, proto jeho pohyb po celých Beskydech není nějak omezen.Místní sdružení myslivců tvrdí, že právě místních lesích se pohybují minimálně medvědi tři. Konkrétně se pak má jednat o mědvědici s medvídětem a další mědvěd je pak s největší pravděpodobností staří potomek medvědice.Takže je velmi pravděpodobné, že přibude i více takovýchto pořízených snímků ze života šelem od nainstalových fotopastí, a pak bude také vše potvrzené.


Jak má člověk reagovat, když narazí v přírodě na medvěda se různí. V každém případě nepodléhnout panice, mědvěd je plaché zvíře a pokud mu člověk dá možnost, většinou se rychle ztratí. Určitě také není dobré dívat se šelmě do očí, vhodné je působit klidně a pomalu se od něj vzdalovat.

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...