DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Recenze Acorn 6210MC verze TIGER TIME 0,8s CZ verze - originál

Recenze Acorn 6210MC verze TIGER TIME 0,8s CZ verze - originál

Fotopast LTL-Acorn model LTL-6210MC

Dovolte mi představit fotopast LTL-Acorn model LTL-6210MC, která je nástupcem modelu 5210 recenzovaném před časem. Firma LTL-Acorn pomalu opouští modulární řešení proto nabízíme obě fotopasti pro srovnání vedle sebe. Dovolte opět abych upozornil na to, že tato recenze se týká originál fotopasti Acorn 6210MC tiger time 0,8 CZ verze naše firma je přední český distributor a dovozce fotopastí značny Acorn . Můžete narazit na internetu na stejné označení, ale fotopast může mít úplně jiné parametry. Je třeba velmi pečlivě prověřit od koho fotopast kupujete obzvlášť pokud prodejce tvrdí, že je přímým dovozce - takový dovozce by měl být vždy plátce DPH a měl by mít nějaké zázemí. Zkontrolujte kontakt prodejce. Soukromá osoba nabízející nonstop osobní odběr po předchozí telefonické dohodě u sebe doma v bytě případně neplátce DpH je dostatečné varování před nákupem. Nakupujte u firem s garancí servisu! Vyžadujte reference ! 

 

Jasně vidíme, že nová fotopast řady 6210 je vyšší (cca o šířku spodního víčka kryjícího prostor s bateriemi apod.), které je vybaveno ovládacími prvky a displejem a nepatrně užší (způsobeno absencí přípojného krytu kryjícího displej a ovládací prvky u staršího modelu).

 

Zde je jasně vidět, že fotopast je masivnější, nicméně v absolutních rozměrech užší než starší model. Ano, je to dáno právě absencí odjímatelného krytu, bez kterého je starší fotopast funkční (sic bez rozšiřujících možností). Podívejme se tedy na námi recenzovaný nový model.Zařízení Vám přijde pěkně zabalené v tématicky potištěné krabičce. Opět jako u předchozího modelu je důležité zkontrolovat na pravém boku typové označení. Obsahem balení je kromě samotné fotopasti a klasických papírovin důležité CD obsahující manuál a ovládací software. Dále zde naleznete USB kabel pro připojení k počítači a plastové nožičky, které slouží k pohodlnému zafixování fotopasti třeba o strom.Výše jsme si v krátkosti porovnali fotopast se starším modelem. A nyní se dozvíme, v čem že je nový model lepší. První a obrovskou výhodou je možnost použití více baterií. Pokud tedy používáte fotopast na nepřístupném místě, možnost použití hned 3 sad baterií (12 kusů AA) prodlouží životnost radikálním způsobem. Zde si dovolím doplnit ještě důležitou věc, která se týká možného upgradu pomocí GSM modulu. Na rozdíl od předchozího modelu, kde upgrade proběhl záměnou zadního krytu je zde upgrade řešen výměnou bloku pod paměťovou kartou. Tzn fotopast lze upgradovat. Bohužel blok neobsahuje externí anténu, která se nedá nijakým způsobem nahradit. Proto je nutné počítat se zhoršeným signálem. Pokud tedy plánujete použití fotopasti společně s GSM modulem (zasílání MMS/GPRS), rozhodně připlaťte a kupte rovnou vyšší model LTL-Acorn 6210MM!Baterie jsou přímo v těle fotopasti. Druhým zajímavým pozitivem je displej přímo v těle krycích dvířek. Toto řešení je mnohem efektivnější při nastavování správné pozice záběru fotoaparátu vzhledem k tomu, že snímaný obraz vidíme přímo na nastavované fotopasti a není nutné provádět toto naslepo.Samozřejmě pokud je nutné/vhodné použít externí napájení, tato možnost zůstala zachována. Jak je vidět, kromě připojení napájení je možné fotopast připojit přes USB k počítači a stahovat zaznamenané data přímo. Dále je možné použít video výstup pro přímé připojení k externímu displeji. Postoupíme-li v prohlížení fotopasti tak na spodní straně vidíme mimo jiné přepínač s označením OFF-ON-TEST. Off/On je samozřejmě vypnutí a zapnutí. Jen připomenu, že po zapnutí fotopasti přepínačem v poloze On, fotopast 10 krát zabliká a poté je připravena k práci. Ten čas během blikání není jen informací o zapnutí, ale umožní nám bezpečně odejít ze sledovaného prostoru.
Při posunutí přepínače do polohy TEST se začne chovat jako klasický manuální fotoaparát či videokamera. Na displeji uvidíme základní informace o typu snímání (foto/video), rozlišení, stavu baterie, počtu odfocených snímků a odhad volného místa na kartě v podobě počtu snímků zbývajících. Tlačítkem šipka nahoru přepnete na videozáznam, tlačítkem šipka dolů na fotoaparát. Tlačítko šipka vpravo slouží pro pořízení snímku (zapnutí/vypnutí záznamu).Zároveň je v testovacím režimu možné nastavovat parametry funkcí fotopasti. Zde si dovolím připomínku k miniaturním tlačítkům, která se neovládají zrovna nejlépe i lidem s drobnějšími prsty. Naštěstí je možnost fotopast pohodlně nastavit pomocí počítače. O této možnosti si povíme dále u informací o nastavovacím software.

Vzhledem k tomu, že menu fotopasti je kompletně přeložené do českého jazyka, nebudete mít žádný problém se v něm vyznat. Upozorním snad jen na pár drobností, což Vám doufám ušetří chvíle zkoušení. Na následujících obrázcích vidíte rozdíl mezi nastavením rozlišení společně s počtem fotek, které se při tom vejdou na 8Gb paměťovou kartu.

denní snímky
    
1.3M: cca 500kb/ cca 15400     5M: cca 1000kb/cca 7700   12M: cca 1800kb/cca 4300

noční snímky
    
1.3M: cca 170kb/ cca 46000   5M: cca 320kb/cca 24000    12M: cca 1300kb/cca 5900

V porovnání se starším modelem fotopasti velikost souborů fotografií mírně klesla. Obraz je plný přesných detailů včetně rohů snímku. Zobrazení ve tmě s IR přísvitem je již krapet horší vzhledem k použití pouze zcela neviditelného přísvitu, ale stále výborný. 
Opět musíme připomenout, že větší snímky jsou náročnější na zpracování a uložení na kartu. Tudíž opět je nejlepším řešením zlatá střední cesta.
Velký pokrok se ovšem udál na poli záznamu videa, kde si nyní můžeme vybrat kromě klasického rozlišení 640x480 také 1280x720 a 1440x1080. Hlavně při denních záznamech je kvalita špičková. Nesmíme zapomenout na důležitou věc a to, že na rozdíl od staršího modelu je video ozvučené!

Podívejme se nyní, jak vypadá menu, které je jako dříve plně počeštěné. Pokud byste po zapnutí měli jiný jazyk, přepnutí se děje v TEST módu. Místo tlačítka menu zmáčknete šipku vpravo (druhé tlačítko odshora). Objeví se menu pro nastavení GPRS (nepoužíváno u testované fotopasti). Přímo první kolonku Auto Setting MMS Param. Potvrdíme pomocí OK.V dalším kroku vybereme šipkami nahoru a dolů zvolený jazyk a potvrdíme opět tlačítkem OK. Posléze můžeme pomocí tlačítka MENU vyskočit zpět na zobrazení pohledu kamery.Po stisku tlačítka MENU tedy zobrazíme samotné menu nastavení. Režim můžeme nastavit na pouhé fotografie, fotografie a video anebo samostatné video. Formátem vyčistíme vloženou SD kartu. Nastavení rozlišení foto i videa není potřeba rozebírat.
Na druhé stránce je vhodné nastavit položku Datum a čas, která nám pomůže určit čas, kdy byl který záznam pořízen. Poc.Zaznamu nám definuje, kolik snímků při aktivaci bude pořízeno (1 až 3). Délkou videa rozumíme jak dlouho bude aktivní záznam. Prodlevou nastavíme to, že po aktivaci a pořízení snímků bude zvolený čas fotopast neaktivní. Touto vlastností chráníme fotopast před neustálým snímkováním v případě déle trvajícího pohybu.
Citlivost PIR nastavuje citlivost PIR senzorů na pohyb. Toto je nutné vyzkoušet v reálné situaci. Pomůže nám k tomu indikace aktivace PIR senzorů v režimu TEST. Indikační LED svítí modře při aktivaci bočních a červeně při aktivaci čelního senzoru. Otisk dat/cas vloží informaci o datu a času přímo do fotografovaného obrazu. Dobrou funkcí je i zaznamenání aktuální teploty ve stupních Celsia. Časovači rozumíme možnost aktivovat fotopast pouze v určité časové období během dne. Můžeme tak nastavit fotopast, aby fotila třeba jen ráno od 6hod do 11 hod a odpoledne od 15hod do 19 hod . Vše záleží zcela na Vás . K dispozici jsou dvě časová období během dne.Rozhodně je vhodné zmínit Heslo. Po nastavení je práce s fotopastí znemožněna a v případě ukradení je tak fotopast pro další použití znehodnocena.
Pokud používáte víc fotopastí, je vhodné je rozlišit za pomoci Por.cislo, kdy nastavíme jednotlivým fotopastem pořadové číslo. Bohužel, stejně jako u staršího modelu pokud vypneme záznam informací do obrazu, o pořadové číslo přijdeme. Stále se totiž nezaznamenává do EXIF informací.
Casosber je časosběrná funkce umožňující snímkovat po určitém čase bez nutnosti aktivování PIR čidel. Tzn, že můžete fotopast nastavit tak , aby udělala jednu fotku třeba každou hodinu bez nutnosti zaznamenání pohybu.Beep Sound je pouze ozvučení zmáčknutí kláves. Funkčně je to výhodné pro potvrzení stisku, ale samotná klávesa má dost zvučný projev. Popravdě doporučuji spíše vypnout, ozvučení je totiž opravdu hlasité.
Oproti starší verzi je novinkou funkce SD Cycle. Tuto funkci doporučujeme hlavně společně s externím napájením. Stará se o přemazávání nejstarších záznamů novějšími. Společně s externím napájením tak můžete fotopast nechat libovolně dlouho bez jakékoliv obsluhy a řešit záznam až v případě potřeby.
V položce IR Light nastavíte dva stupně výkonu nočního přísvitu. A jako poslední je funkce Reset, která uvede fotopast do základního nastavení.

Jak jsme se již zmínili, je možné fotopast nastavit i pomocí počítače. K tomu slouží program na přiloženém CD, který je také počeštěný(je nutné jen vybrat správný jazyk).

Po volbě jazyku a modelu je přístupná kolonka Nastavení.Toto je hlavně pro uživatele s mohutnějšími prsty komfortnější řešení nastavení fotopasti. Zároveň to ocení uživatelé spravující více jak jednu fotopast. Nastavení se v podobě souboru nahraje na SD kartu a po vložení do fotopasti si tato sama konfiguraci upraví. Poté, co vše nastavíme dle svého, zvolíme v kolonce vybrat buď cestu na SD kartu přímo nebo do přes USB kabel připojené fotopasti a zvolíme Generovat. Tím se vytvoří soubor, který po zapnutí fotopast použije a poté smaže.

Tlačítko Nastaveni MMS se týká modelu s GSM modulem a proto se jím stejně jako Nastavením GSM budeme zabývat v další recenzi.

Kategorie produktů
Rady, Novinky, Návody
Načítám, prosím vydržte...

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.