DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Fotopasti jako účinná zbraň proti vandalům

Fotopasti jako účinná zbraň proti vandalům

Fotopasti jako účinná zbraň proti nepořádníkům a vandalům

V součastné době mají fotopasti čím dál lepší postavení na trhu a jsou schopným pomocníkem při ochraně majetku. Jejich schopnosti využívají čím dál ve vetší míře i města. Jako například město Žatec, které si pořídilo hned několik kusů tohoto zařízení pro ochranu a také odhalení narušitelů. Toto zařízení dokáže velice jasně a zřetelně zaznamenat původce černých skládek nebo drzé vandaly.

Pravě toto jsou dva nejaktuálnější problémy ve měste, proto se město snaží takovéto problémy efektivně řešit. Město Žatec zakoupilo hned několik fotopastí, které budou takticky rozmístěné na jeho katastrálním území a budou se snažit zabránit další tvorbě černých skládek a také ničení dětských hřišt. Určitou část fotopastí má pod svou správou městská policie, další pak odbor životního prostředí.


Žatec se inspiroval od mnoha jiných měst, jež měla podobné problémy a dnes mají po problémech nebo jich výrazně ubylo. Fotopasti budou alokována v problematických lokalitách, kde se lidé snaží vytvářet černé skládky. Jako další problém se ve městě jeví také ničení dětských hřišt. Hned několik hřišt se nedávno stalo terčem vandalů, proto se fotopasti využijí i na boj proti těmto narušitelům.


Fotopasti mají výborné manipulační předpoklady, navíc jsou plně napájeny akumulátory, čímž jsou velice snadno mobilní. Jejich pracovní reakce je založena na vnějším pohybu aktérů, tím lze pořídit fotografie nebo videa. Pořízená data se pak ukládají na paměťovou kartu, také lze data okamžitě zaslat na mobilní telefon nebo na PC ve formě e-mailu.
V součastné době jsou již fotopasti na takové úrovni, že dokáží bez jakýchkoliv problémů identifikovat jednotlivé pachatele trestní činnosti. Překážkou není ani práce za snížené viditelnosti, což znamená řádění vandalů v nočních hodinách. Získané údaje jsou pak dostatečně průkazné k tomu, aby je bylo možné použít jako důkazní materiál proti konkrétním osobám před správním orgánem či soudem.

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...