DOPRAVA ZDARMA - VŠE SKLADEM - ZÍTRA U VÁS Potřebujete poradit? (Po-Pá 9 - 17h.)
+420 777 100 145

Test detektoru fotopastí - opravu odhalí naše fotopasti? Máme se čeho obávat ?

Test detektoru fotopastí - opravu odhalí naše fotopasti? Máme se čeho obávat ?

TEST DETEKTORU FOTOPASTÍ – OPRAVDU ODHALÍ NAŠE FOTOPASTI? MÁME SE ČEHO OBÁVAT?

Detektor je velmi malých rozměrů o něco málo větší než krabička od zápalek a příjemně padne do ruky. Cena detektoru se pohybuje přibližně kolem 2000,- Kč. Tento detektor je vybaven vizuální a elektronickou signalizací. 
 

Jak funguje vizuální detekce fotopasti – v plastovém těle detektoru je průhledné červené sklíčko kolem kterého jsou rozmístěni led diody, po zapnutí detektoru do pozice ON led diody začnou intenzivně červeně blikat tzn., že detektor musíme přiložit k oku a dívat se přes průhledné reflexní sklíčko. Princip spočívá v tom, že v průhledném sklíčku vidíte všechny lesklé předměty, které odrážejí světlo od blikajících led diod. 

Průběh - fotopast při našem testu byla položena na zeď rodinného domu a ze vzdálenosti přibližně 15 metrů byl test proveden. Pokud se podíváme na fotografie tak jasně vidíme odraz objektivu fotopasti, tím by se dalo předpokládat, že detektor je účinný, ale POZOR! Pokud s detektorem uděláme tři kroky do strany a na fotopast se za díváme mírně z šikmého úhlu odraz zmizí a fotopast je pro detektor neviditelná! Navíc si povšimněte velmi malého zorného pole !
Výsledek testu – Detektor je použitelný pouze za tmy, ve dne je prakticky nepoužitelný pro vizuální vyhledávání. Fotopast odhalí pouze, pokud se na fotopast přímo zaměří v 90° , pokud se přes detektor podíváte na fotopast z úhlu již je fotopast neviditelná. Detektor navíc signalizuje jakékoli lesklé předměty, například skleněné střepy atd.

Jak funguje elektronická detekce fotopasti – detektor identifikuje všechna elektronická zařízení pracující na frekvence 1 MHz - 6,5 GHz.

Výsledek testu – Při testu bylo zjištěno, že detektor je schopen odhalit pouze fotopast s GSM modulem a to pouze v okamžiku kdy fotopast začne odesílat fotografie, tzn, že je zcela mylná představa o tom, že stačí s detektorem zajít do lesa a hned zjistit zda v lese fotopast je nebo není. V podstatě musíte chodit lesem sem tam než kolem fotopasti projdete a fotopast Vás vyfotí pak teprve detektor ohlásí elektronická zařízení. Důležité je, aby v okolí nebyly žádné rušivé elementy dráty napětí, mobilní telefon atd. Detektor je zcela neúčinný na fotopasti bez GSM modulu při elektronickém vyhledávání.

Závěr – Opravdu si umíte někoho představit ,že by v noci za úplné tmy chodil s červeně blikajícím detektorem přiloženým u oka a hledal Vaše fotopasti? Už jen to, že detektor u oka musíte neustále držet je velmi namáhavé po jedné minutě. Detektor fotopastí navíc odhalí fotopast pouze při přímém pohledu a navíc identifikuje i jakékoli jiné lesklé předměty. Pokud se díváte přes reflexní sklíčko fotopasti je navíc úhel zorného pole velmi malý s detekci na krátkou vzdálenost. Elektronické vyhledávání je velmi omezené, protože fotopast pokud nic nedělá a jen čeká na pohyb je pro detektor zcela neviditelná! Myslíme, že opravdu se detektoru fotopastí nemusíte obávat! Nejlepší prevencí před odcizením fotopasti je diskrétnost! Pokud o fotopasti nikdo neví a nevidí Vás, že jí někam umisťujete tak je velmi malá pravděpodobnost, že Vám jí někdo ukradne! Nikomu neříkejte, že fotopast máte!

Kategorie produktů
Rady, Návody, Novinky

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...