Kategorie dle použití
Příslušenství
Ověřeno našimi zákazníky
 e-fotopast.cz získal jako jediný eshop se specializací pouze na fotopasti prestižní zlatý certifikát 

OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY

Fotopasti
Výrobci
časté otázky
Proč fotopasti od nás
Fotopasti SKLADEM ! Fotopasti přímo dovážíme a distribujeme do obchodů v ČR
Skladovou zásobu držíme v desítkách i stovkách kusů od každého modelu fotopasti !
 

 
OKAMŽITÁ EXPEDICE Dnes fotopast objednáte zítra již může být u Vás. 
 
 
Možnost vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů.

 

Reference - nakupují u nás

  státní policie ČESKÉ REPUBLIKY
Fotopasti od nás nakupuje i policie ČR

               městské policie
Naše fotopasti má i městská policie

                  celní úřad ČR
Nejednu fotopast si od nás pořídil Celní úřad

   KRKONOŠKÝ NÁRODNÍ PARK
Na fotopast od naší firmy můžete narazit i v KRNAPu

        Lesy České republiky
     Lesy České republiky, s.p. si také pořídili naše fotopasti
         Záchranný sbor ČR
           Hasičský záchranný sbor ČR má také nejednu fotopast
Státní POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
Česká republika - Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
Česká republika - Krajské ředitesltví policie Královéhradeckého kraje
Česká republika - Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Hlavní město Praha - Městská policie
CELNÍ ÚŘAD ČESKÉ REPUBLIKY

Hlavní město Praha
Město Karlovy Vary
Město Kadaň
Město Lázně Bohdaneč
Město Velvary
Město Pec pod Sněžkou
Město Toužim
Město Pardubice
Město Aš
Město Ústí nad Labem
Město Nové Sedlo
Město Stráž pod Ralskem
Město Rudolfov
Město Bechyně
Městys Chlum u Třeboně
Město Bílovec
Město Tachov
Město Uherský Ostroh
Město Osek
Město Velvary
Město Odry
Město Odolena Voda
Město Mnichovo Hradiště
Město Tábor
Město Jaroměř
Město Písek
Město Litovel
Město Proseč
Město Kopidlno
Městyse Cítoliby
Město Přeštice
Město Stochov
Město Rokycany
Město Budišov nad Budišovkou
Město Planá nad Lužnicí
Město Libčice nad Vltavou
Městys Mladé Buky
Městys Brankovice
Městis Borotín
Městys Dřevohostice
a mnoho dalších....

Víme co prodáváme! 
Díky našim kontaktům máte jistotu kvalitní originální fotopasti s kvalitním servisem a kvalitní technickou podporou. Naši dodavatelé jsou naši přátelé, které osobně známe! Více ....


fotogalerie

Fotopast Ltl Acorn 6210MC premium sada! KOMPLETNÍ ČESKÉ MENU ! + 8GB karta ! + celá sada baterii zdarma

Fotopast na zloděje » Fotopast na zloděje bez GSM
Fotopast na ochranu majetku » Fotopast na ochranu majetku bez GSM
Fotopasti bez GSM

Cena s DPH:4290.00 Kč
Cena bez DPH:3545.45 Kč
Dostupnost:Na dotaz
ks


Nejnovější model ! Plná nejnovější verze ! Tiger Time 0.8s !


Nový model úspěšné značky Acorn. Rychlá spoušť 0,8s.Video v HD kvalitě s rozlišením až 1440x1080 a se záznamem zvuku! Vyklápěcí displej ve spodní části fotopasti usnadňuje prohlížení fotografií i zaměření sledované oblasti. Přepisování starých záznamu při zaplnění SD karty! Tmavé LED DIODY s neviditelným nočním snímáním. Rozlišení až 12 megapixelů. Postranní pohybová čidla pokrývají úhel až 100°. Možnost nastavení časovače od kdy do kdy má být fotopast aktivní! POZOR na levnější varianty této fotopasti s výrazně pomalejší spouští a ořezaným softwarem!

Pozor ! Na trhu jsou i levnější modely se stejným označením, ale bez českého menu, s pomalejší spuští, 

hlavní rozdíly oproti modelu 5210 - možnost nahrávání zvuku, pohodlnější přístup k LCD displeji ze spodní strany fotopasti, přemazávání starých záznamů na sd kartě

tělo přístroje provedeno v maskování
ovládání pomocí vestavěného modulu a 2,3barevného displeje
Obrazový snímač CMOS až 12MP dle nastavení Barevný
Objektiv F / NE = 3,1 mm
FOV (Zorné pole) = 52 °
IR-dosvit až 12m
Paměťová karta až SD32GB
Obrazové rozlišení až 12MP dle nastavení
Rozlišení videa až 640 × 480 (16fps)
PIR nastavitelná citlivost (Vysoká / Normální / Nízká)
rychlost spouště 0,8s
Délka videa až 60s
Otisk razitka na fotografii - datum + čas
Napájení 12 × AA
Rozměry 132mm x 88mm x 76mm
 

Pozor na...

 ......na trhu jsou různé řady fotopasti Acorn 6210MC ! Všechny fotopasti mají stejné označení , tedy Acorn 6210MC , ale mají různé provedení!

Stejné označení fotopasti nemusí znamenat stejné funkce ! Níže naleznete popsané rozdíly, které je třeba vždy dobře prověřit před tím, než narazíte na zdánlivě výhodnou cenu !

1. Na trhu v ČR jsou v prodeji starší varianty fotopasti Acorn 6210MC, které jsou velmi náchylné na zátékání vody pod spodní víko LCD displeje. V našem obchodě a u našich prodejců vždy k dodání pouze nejnovější model fotopasti Acorn 6210MC !


Starý model fotopasti Acorn 6210MC má spodní vyklápěcí dvířka s lcd displejem celé černé a tělo fotopasti nijak nepřesahuje přes spodní dvířka - velmi často dochází k zatečení vody do LCD displeje právě v tomto místě.

Nový model fotopasti Acorn 6210MC již má spodní dvířka provedené v zelené barvě a horní tělo již má plastový lem, který přesahuje přes dvířka a zabraňuje tak pronikání vody k LCD displeji

2. Fotopast od nás má tmavé led diody - v ČR se prodávají i fotopasti s bílými LED diodmi, takové fotopasti mají viditelné snímání a v noci fotí viditelně ( nepatrně svítí )

4. Fotopast od nás má rychlost spouště 0,8s - v ČR jsou i starší varianty s rychlostí spouště 1s

5. Fotopast od nás má České menu - pozor! prodávají se fotopasti Acorn 6210MC pouze v angličtině

 

Fotopasti od nás již využívá více jak 100 měst a obcí v ČESKÉ REPUBLICE !

Recenze

Fotopast LTL-Acorn model LTL-6210MC

Dovolte mi představit fotopast LTL-Acorn model LTL-6210MC, která je nástupcem modelu 5210 recenzovaném před časem. Firma LTL-Acorn pomalu opouští modulární řešení proto nabízíme obě fotopasti pro srovnání vedle sebe. Dovolte opět abych upozornil na to, že tato recenze se týká originál fotopasti Acorn 6210MC tiger time 0,8 CZ verze naše firma je přední český distributor a dovozce fotopastí značny Acorn . Můžete narazit na internetu na stejné označení, ale fotopast může mít úplně jiné parametry. Je třeba velmi pečlivě prověřit od koho fotopast kupujete obzvlášť pokud prodejce tvrdí, že je přímým dovozce - takový dovozce by měl být vždy plátce DPH a měl by mít nějaké zázemí. Zkontrolujte kontakt prodejce. Soukromá osoba nabízející nonstop osobní odběr po předchozí telefonické dohodě u sebe doma v bytě případně neplátce DpH je dostatečné varování před nákupem. Nakupujte u firem s garancí servisu! Vyžadujte reference !

 

Jasně vidíme, že nová fotopast řady 6210 je vyšší (cca o šířku spodního víčka kryjícího prostor s bateriemi apod.), které je vybaveno ovládacími prvky a displejem a nepatrně užší (způsobeno absencí přípojného krytu kryjícího displej a ovládací prvky u staršího modelu).

 

Zde je jasně vidět, že fotopast je masivnější, nicméně v absolutních rozměrech užší než starší model. Ano, je to dáno právě absencí odjímatelného krytu, bez kterého je starší fotopast funkční (sic bez rozšiřujících možností). Podívejme se tedy na námi recenzovaný nový model.Zařízení Vám přijde pěkně zabalené v tématicky potištěné krabičce. Opět jako u předchozího modelu je důležité zkontrolovat na pravém boku typové označení.Obsahem balení je kromě samotné fotopasti a klasických papírovin důležité CD obsahující manuál a ovládací software. Dále zde naleznete USB kabel pro připojení k počítači a plastové nožičky, které slouží k pohodlnému zafixování fotopasti třeba o strom.Výše jsme si v krátkosti porovnali fotopast se starším modelem. A nyní se dozvíme, v čem že je nový model lepší. První a obrovskou výhodou je možnost použití více baterií. Pokud tedy používáte fotopast na nepřístupném místě, možnost použití hned 3 sad baterií (12 kusů AA) prodlouží životnost radikálním způsobem. Zde si dovolím doplnit ještě důležitou věc, která se týká možného upgradu pomocí GSM modulu. Na rozdíl od předchozího modelu, kde upgrade proběhl záměnou zadního krytu je zde upgrade řešen výměnou bloku pod paměťovou kartou. Tzn fotopast lze upgradovat. Bohužel blok neobsahuje externí anténu, která se nedá nijakým způsobem nahradit. Proto je nutné počítat se zhoršeným signálem. Pokud tedy plánujete použití fotopasti společně s GSM modulem (zasílání MMS/GPRS), rozhodně připlaťte a kupte rovnou vyšší model LTL-Acorn 6210MM!Baterie jsou přímo v těle fotopasti. Druhým zajímavým pozitivem je displej přímo v těle krycích dvířek. Toto řešení je mnohem efektivnější při nastavování správné pozice záběru fotoaparátu vzhledem k tomu, že snímaný obraz vidíme přímo na nastavované fotopasti a není nutné provádět toto naslepo.Samozřejmě pokud je nutné/vhodné použít externí napájení, tato možnost zůstala zachována. Jak je vidět, kromě připojení napájení je možné fotopast připojit přes USB k počítači a stahovat zaznamenané data přímo. Dále je možné použít video výstup pro přímé připojení k externímu displeji.Postoupíme-li v prohlížení fotopasti tak na spodní straně vidíme mimo jiné přepínač s označením OFF-ON-TEST. Off/On je samozřejmě vypnutí a zapnutí. Jen připomenu, že po zapnutí fotopasti přepínačem v poloze On, fotopast 10 krát zabliká a poté je připravena k práci. Ten čas během blikání není jen informací o zapnutí, ale umožní nám bezpečně odejít ze sledovaného prostoru.
Při posunutí přepínače do polohy TEST se začne chovat jako klasický manuální fotoaparát či videokamera. Na displeji uvidíme základní informace o typu snímání (foto/video), rozlišení, stavu baterie, počtu odfocených snímků a odhad volného místa na kartě v podobě počtu snímků zbývajících. Tlačítkem šipka nahoru přepnete na videozáznam, tlačítkem šipka dolů na fotoaparát. Tlačítko šipka vpravo slouží pro pořízení snímku (zapnutí/vypnutí záznamu).Zároveň je v testovacím režimu možné nastavovat parametry funkcí fotopasti. Zde si dovolím připomínku k miniaturním tlačítkům, která se neovládají zrovna nejlépe i lidem s drobnějšími prsty. Naštěstí je možnost fotopast pohodlně nastavit pomocí počítače. O této možnosti si povíme dále u informací o nastavovacím software.

Vzhledem k tomu, že menu fotopasti je kompletně přeložené do českého jazyka, nebudete mít žádný problém se v něm vyznat. Upozorním snad jen na pár drobností, což Vám doufám ušetří chvíle zkoušení. Na následujících obrázcích vidíte rozdíl mezi nastavením rozlišení společně s počtem fotek, které se při tom vejdou na 8Gb paměťovou kartu.

denní snímky

   
1.3M: cca 500kb/ cca 15400     5M: cca 1000kb/cca 7700   12M: cca 1800kb/cca 4300

noční snímky
   
1.3M: cca 170kb/ cca 46000   5M: cca 320kb/cca 24000    12M: cca 1300kb/cca 5900

V porovnání se starším modelem fotopasti velikost souborů fotografií mírně klesla. Obraz je plný přesných detailů včetně rohů snímku. Zobrazení ve tmě s IR přísvitem je již krapet horší vzhledem k použití pouze zcela neviditelného přísvitu, ale stále výborný.
Opět musíme připomenout, že větší snímky jsou náročnější na zpracování a uložení na kartu. Tudíž opět je nejlepším řešením zlatá střední cesta.
Velký pokrok se ovšem udál na poli záznamu videa, kde si nyní můžeme vybrat kromě klasického rozlišení 640x480 také 1280x720 a 1440x1080. Hlavně při denních záznamech je kvalita špičková. Nesmíme zapomenout na důležitou věc a to, že na rozdíl od staršího modelu je video ozvučené!

Podívejme se nyní, jak vypadá menu, které je jako dříve plně počeštěné. Pokud byste po zapnutí měli jiný jazyk, přepnutí se děje v TEST módu. Místo tlačítka menu zmáčknete šipku vpravo (druhé tlačítko odshora). Objeví se menu pro nastavení GPRS (nepoužíváno u testované fotopasti). Přímo první kolonku Auto Setting MMS Param. Potvrdíme pomocí OK.V dalším kroku vybereme šipkami nahoru a dolů zvolený jazyk a potvrdíme opět tlačítkem OK. Posléze můžeme pomocí tlačítka MENU vyskočit zpět na zobrazení pohledu kamery.Po stisku tlačítka MENU tedy zobrazíme samotné menu nastavení. Režim můžeme nastavit na pouhé fotografie, fotografie a video anebo samostatné video. Formátem vyčistíme vloženou SD kartu. Nastavení rozlišení foto i videa není potřeba rozebírat.
Na druhé stránce je vhodné nastavit položku Datum a čas, která nám pomůže určit čas, kdy byl který záznam pořízen. Poc.Zaznamu nám definuje, kolik snímků při aktivaci bude pořízeno (1 až 3). Délkou videa rozumíme jak dlouho bude aktivní záznam. Prodlevou nastavíme to, že po aktivaci a pořízení snímků bude zvolený čas fotopast neaktivní. Touto vlastností chráníme fotopast před neustálým snímkováním v případě déle trvajícího pohybu.
Citlivost PIR nastavuje citlivost PIR senzorů na pohyb. Toto je nutné vyzkoušet v reálné situaci. Pomůže nám k tomu indikace aktivace PIR senzorů v režimu TEST. Indikační LED svítí modře při aktivaci bočních a červeně při aktivaci čelního senzoru. Otisk dat/cas vloží informaci o datu a času přímo do fotografovaného obrazu. Dobrou funkcí je i zaznamenání aktuální teploty ve stupních Celsia. Časovači rozumíme možnost aktivovat fotopast pouze v určité časové období během dne. Můžeme tak nastavit fotopast, aby fotila třeba jen ráno od 6hod do 11 hod a odpoledne od 15hod do 19 hod . Vše záleží zcela na Vás . K dispozici jsou dvě časová období během dne.Rozhodně je vhodné zmínit Heslo. Po nastavení je práce s fotopastí znemožněna a v případě ukradení je tak fotopast pro další použití znehodnocena.
Pokud používáte víc fotopastí, je vhodné je rozlišit za pomoci Por.cislo, kdy nastavíme jednotlivým fotopastem pořadové číslo. Bohužel, stejně jako u staršího modelu pokud vypneme záznam informací do obrazu, o pořadové číslo přijdeme. Stále se totiž nezaznamenává do EXIF informací.
Casosber je časosběrná funkce umožňující snímkovat po určitém čase bez nutnosti aktivování PIR čidel. Tzn, že můžete fotopast nastavit tak , aby udělala jednu fotku třeba každou hodinu bez nutnosti zaznamenání pohybu.Beep Sound je pouze ozvučení zmáčknutí kláves. Funkčně je to výhodné pro potvrzení stisku, ale samotná klávesa má dost zvučný projev. Popravdě doporučuji spíše vypnout, ozvučení je totiž opravdu hlasité.
Oproti starší verzi je novinkou funkce SD Cycle. Tuto funkci doporučujeme hlavně společně s externím napájením. Stará se o přemazávání nejstarších záznamů novějšími. Společně s externím napájením tak můžete fotopast nechat libovolně dlouho bez jakékoliv obsluhy a řešit záznam až v případě potřeby.
V položce IR Light nastavíte dva stupně výkonu nočního přísvitu. A jako poslední je funkce Reset, která uvede fotopast do základního nastavení.

Jak jsme se již zmínili, je možné fotopast nastavit i pomocí počítače. K tomu slouží program na přiloženém CD, který je také počeštěný(je nutné jen vybrat správný jazyk).

Po volbě jazyku a modelu je přístupná kolonka Nastavení.Toto je hlavně pro uživatele s mohutnějšími prsty komfortnější řešení nastavení fotopasti. Zároveň to ocení uživatelé spravující více jak jednu fotopast. Nastavení se v podobě souboru nahraje na SD kartu a po vložení do fotopasti si tato sama konfiguraci upraví. Poté, co vše nastavíme dle svého, zvolíme v kolonce vybrat buď cestu na SD kartu přímo nebo do přes USB kabel připojené fotopasti a zvolíme Generovat. Tím se vytvoří soubor, který po zapnutí fotopast použije a poté smaže.

Tlačítko Nastaveni MMS se týká modelu s GSM modulem a proto se jím stejně jako Nastavením GSM budeme zabývat v další recenzi.


 

Kontaktujte nás!

Kontakt na prodejce fotopastí
profesionální technik na telefonu
ZAVOLEJTE! PORADÍME VÁM!
info@e-fotopast.cz
pracovní doba
po - pa 9.00 - 17.30 hod

tipy rady návody novinky

TOP NOVINKA OD BUNATY!
Nejmenší , nejnovější a nejlevnější fotopast značky BUNATY naskladněna!

Nejměnší fotopast na světě! Rozlišení 16 MP a skvělá cena ! To je Bunaty mini Full HD a co Vás ještě překvapí? Přes svou velikost má fotopast velký barevný displej a plnohodnotný počet tlačítek pro jednoduché nastavení. V čem je tato fotopast lepší než jiné mále fotopasti dostupné na trhu? Čtěte zde !

 Vylepšené profi fotopasti BUNATY pro rok 2019 skladem! 16 MP rozlišení , přemazávaní starých záznamů na sd kartě a 40% zesílený zcela neviditelný přísvit zajistí ještě jasnější a kvalitnější záznam v noci!  Čtěte 10 důvodů v čem jsou fotopasti řady profi BUNATY lepší - ZDE!
 
 


Možná se domníváte, že fotopasti jsou prakticky všechny stejné. Fotopast jako fotopast, ale v následujících řádcích se Vám pokusíme ukázat, že někdy ten, kdo fotopast navrhuje a vyrábí, opravdu nepřemýšlí a dopustí se natolik závažných chyb při vývoji fotopasti, které znepříjemňují práci s fotopastí a nebo rovnou mohou vést snadno díky chybě ve vývoji k poškození celého přístroje. Čtěte ZDE!

UKRADENÁ FOTOPAST!

Ukradli Vám fotopast, nebo se bojíte krádeži fotopasti? Lze ukradenou fotopast dohledat? Jak předejít krádeži fotopasti.
čtete ZDE! 

Čím větší rozlišení tím kvalitnější fotopast?

Jeden z nějvětších omylů , kterých se zákazníci dopouštějí při nákupu fotopasti ! Čím větší rozlišení tím kvalitnější fotopast? Není tomu tak! Čtěte ZDE!

Fotopast s dosahem
Jaký je reálný dosah fotopasti?

Čtěte ZDE!

Levné fotopasti z ČÍNSKÝCH eshopů

Stále častěji nás kontaktují zákazníci s požadavkem na levnou a spolehlivou fotopast s GSM modulem a zvažují nákup přímo v Čínských eshopech a ptají se na naší zkušenost s těmito fotopastmi. ČTĚTE ZDE!


Jaká fotopast se nejlépe maskuje? Budete překvapení! 

Né vždy platí, že menší fotopast zamaskujete snadněji než fotopast o málo větší! Čtěte ZDE!


VYBÍRÁME LEVNOU FOTOPAST

Na co si dávat pozor při výběru levné fotopasti? Čtěte ZDE!

 JAK NASTAVIT GSM FOTOPAST BUNATY! Video návod ZDE


TEST FOTOPASTÍ! NOČNÍ FOTO!
porovnání BROWNING vs. Acorn a ScoutGuard! Nová světoznámá značka BROWNING ! Odhalte výhody těchto kvalitních fotopastí! Čtěte ZDE! 
NOVINKA! polohovací zařízení se samořezným vrutem

jednoduchá instalace fotopasti v přírodě! Pozor! Nyní zcela zdarma k vybraným fotopastem! Čtěte zde

 

Wifi Bluetooth ve fotopasti ! užitečná a nebo nebezpečná funkce ? Čtěte ZDE!

 
JAKÉ BATERIE DO FOTOPASTI?

Máme pro Vás řešení! Alkalické , Lithiové nebo dobijecí? Nejlepší je externí baterie a je také nejlevnější! Čtěte ZDE!
 

JAKOSIM KARTU DO GSM FOTOPASTI? Máme pro Vás řešení! Nemusíte sepisovat žádné smlouvy! Platíte pouze za vyčerpaná data, pokud fotopast nepoužíváte data se nečerpají SIM je nabítá na 200 Kč a vydrží pro odeslání mnoha  set fotografií Čtěte ZDE !

  
 

Detektor fotopastí opravdu odhalí Vaší fotopast? Jak funguje? Jsou naše fotopasti v ohrožení ? Čtěte ZDE !

 

Jak maskovat Fotopast
tipy a rady jak zamaskovat fotopast v různých podmínkách. Čtěte ZDE !

 Kamerový systém nebo fotopast? Co zvolit na ochranu majetku? 

přečtěte si několik postřehu v čem je fotopast efektivnější než kamerové sytémy, více ZDE!
 

Jak nastavit GSM fotopast
podrobný popis KROK ZA KROKEM nastavení fotopasti Acorn pro odesílání snímků na mobil nebo email ZDE !

 

recenze
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.